Bambusové rohože a ploty

Rohože a ploty z bambusu

Bambusové rohože nám můžou posloužit pro více účelů a to nejenom v interiéru, ale také v exteriérech. Většina u nás prodávaných rohoží se vyrábí v Číně, která je v tomto ohledu absolutní světovou velmocí. Pro vnitřní i venkovní použití se používají dvě základní varianty:

1) rohože z celého bambusu – bambus se do rohoží zaplétá vcelku

2) rohože ze štípaného bambusu – zaplétá se bambus štípaný na asi 10 milimetrů široké proužky

V interiérech se bambusové rohože používají především jako dekorace, a to hlavně pověšením na stěnu, kde plní buď funkci ozdobnou, nebo brání otěru zdí, například kolem postelí a podobně. Další možností použití v interiéru je zavěšení do okna, jako zastínění přímého slunce, například v zimních zahradách. Velmi dobře také působí jako dekorace, pokud máte v interiéru ratanový nábytek.

V exteriéru se dá bambusová rohož použít mnoha způsoby. Nejčastějším způsobem použití je zavěšení na ploty tvořené pletivem, protože plot se tím stává neprůhledným a umožňuje nám dostatek soukromí před zraky sousedů. Dále lze tyto rohože využít jako součást různých zahradních staveb, například altánů, pergol či přístřešků pro dřevo. U některých typů domů lze také využít na dekoraci fasády, ale v tomto případě je nutné dát pozor na znečištění fasády od stékajícího deště.