BROTHER DCP-7065DN

BROTHER DCP-7065DN

Menší monochromatická laserová kopírka, ideální pro každou kancelář. Tak můžeme charakterizovat toto sympatické černé zařízení od firmy Brother, jehož  označení je DCP-7065DN. Výbava této kopírky je skutečně typicky kancelářská, ideální i pro velmi rošířený segmetn tzv. domácích kanceláří, ale vzhledem k přítomnosti síťového rozhraní se uplatní i v menší pracovním kolektivu.

Kopírka tiskne v rozlišení maximálně 2400×600 dpi, což je naprosto dostatečná kvalita pro vaše černobílé dokumenty, a to i v případě že obsahuje obrázky.  Rychlost tisku, které tiskárna může dosáhnout je až velmi pěkných 26 stran A4 za minutu, pochopitelně záleží na typu dokumentu a jeho pokrytí. Výrobce dokonce uvádí i rychlost automatického oboustranného tisku, a to 5 stránek za minutu . Výrobce se navíc chlubí velice příznivými provozními náklady, což se určitě hodí každému. Cenu za jeden výtisk navíc můžete snížit nákupem velkokapacitního toneru.

Zásobník papíru můžete naplnit až 250 listy kancelářského papíru a automatický podavač dokumentů zvládne 35 listů. Skener pracuje výborně, což navíc usnadňuje povedený software. Samozřejmě umožňuje také zvětšovat či zmenšovat dokumenty již při samotném skenu, nebo můžete skenovat přímo do emailu . Nejnovější verzi obslužného softwaru lze stáhnout i na stránkách výrobce (v případě že váš počítač nedisponuje CD mechanikou, nebo že je k dispozici aktualizovaná verze.).

Ovládání je velmi snadné i s pomocí LCD displeje, který je však poměrně špatně čitelný, obzvláště za zhoršených světelných podmínek.

Připojení k tiskárně lze realizovat pomocí klasického USB rozhraní, případně ji lze připojit do firemní sítě prostřednictvím LAN portu.

Tonery, které kopírka používá mají označení TN-2210 (menší varianta, která má podle výrobce výtěžnost asi 1200 stránek při pokrytí 5%), nebo TN-2220 (větší varianta náplně, která podle výrobce dokáže vytisknout až 2600 stránek A4). Fotoválec kopírky by měl podle výrobce vydržet přibližně 12.000 stránek a jeho označení je DR-2200.

BROTHER DCP-7065DN