Canon Pixma MX395

Canon Pixma MX395

Malá inkoustová multifunkce, pravděpodobně nejlevnější s integrovaným faxem, to je kopírka, kterou vyrábí americká společnost Canon pod označením Pixma MX395. Tiskárna se vyrábí ve velmi povedeném tmavě lesklém designu a na první pohled je to pěkná domácí tiskárna. Jak už ale z názvu vyplývá, je součástí kopírky také integrovaný fax (u canonu se modely inkoustových tiskáren s faxem označují řadou MX) a tak to vypadá že míří spíše do kanceláří. Vzhledem k tomu, jak je tiskárna levná a že její další výbava není nijak závratná, hodí se spíš do velmi nenáročných domácích kanceláří, kde za měsíc vytisknou pár faktur, nebo objednávek. Od vyššího měsíčního zatížení by vás stejně odradil fakt, že nemá rozdělené barevné cartridge, a tak pokud vám dojde jen jedna z barev, měníte stejně celou kazetu. Tuto nevýhodu pravděpodobně nevylepší ani fakt, že jsou pro tuto tiskárnu k dispozici také velkokapacitní XL zásobníky, a to jak v černé, tak i v barevné provedení. Konkrétně se jedná o cartridge s číselným označením PG-540 (PG-540xl) a barevné náplně CL-541 (CL-541xl).

Tiskárna pracuje podobnou rychlostí jako většina srovnatelných multifunkcí v tomto cenovém segmentu, tedy konkrétně černobílé dokumenty dostanete rychlostí 8 stránek A4 za minutu a barevné dokumenty asi 5 stránek za minutu. Při předpokládaném použití v domácnosti (nebo domácí kanceláři) je to hodnota dostatečná a nebude vás nijak brzdit.

Naprostou samozřejmostí je také možnost bezokrajového tisku na všechny běžné typy a rozměry  fotopapírů až do velikosti A4. Klasickou bezokrajovou fotografii o rozměru 10×15 centimetrů ve standartní kvalitě dostanete za 46 vteřin.

Jak je tomu u všech inkoustových kopírek od Canonu, tak získáváte spolu s tiskárnou velmi kvalitní obslužný software, který vám usnadní práci nejenom se samotnou tiskárnou. Software pro obsluhu tiskárny a skeneru je samozřejmě kompletně v češtině.

Připojení k počítači lze realizovat pouze prostřednictvím klasického USB portu, jiné možnosti připojení nejsou možné.

Canon Pixma MX395