Epson WorkForce WP-4015DN

Epson WorkForce WP-4015DN

Profesionální inkoustová tiskárna, přímo určená pro firmy a kanceláře, to je zařízení, které vyrábí firma Epson pod označením Epson WorkForce WP-4015DN. Epson se při vývoji této šikovné tiskárny zaměřil především na to, co jim vyhovuje na jejich laserových tiskárnách (těch je v kancelářích a firmách převaha) a také na to, co jim na jejich stávajících laserovkách vadí. Pokusil se pak navrhnout a vyrobit tiskárnu, která se bude v mnoha parametrech podobat laserové, ale nabídne i výhody inkoustu.

Co se týká rychlosti tisku, může se směle měřit s jakoukoliv laserovou tiskárnou podobné cenové relace. Rychlost barevného tisku se zastaví na 24 stránkách A4 za minutu, při použití černobílého tisku to může být ještě o dvě stránky za minutu více. Když si k tomu ale připočteme čas, který jakékoliv laserové zařízení potřebuje na „první výtisk“, je tedy WP-4015DN jednoznačně rychlejší než potencionální konkurenti. A když už jsme u pracovní rychlosti, vyniká tato tiskárna také velmi rychlým oboustranným tiskem.

Co se týká provozních nákladů, je také o čem přemýšlet. Laserové tiskárny jsou solidním „žroutem“ elektrické energie a v tomto ohledu je tato inkoustovka strčí do kapsy všechny. Podle výrobce je spotřeby elektřiny až o 80% nižší než u laserovek a i když budeme brát údaje a výpočty výrobce s rezervou, i tak bude jistě úspora velmi významná. Co se týká výtěžnosti náplní, dělal Epson v tomto ohledu také maximum. Samozřejmostí jsou rozdělené barevné zásobníky pro maximální využití každé kapky inkousty, ale také XXL velikost cartridgí pro snížení nákladů na jeden výtisk. Další výhodou inkoustu v rámci ceny za provoz je to, že v průběhu běžného provozu tiskárny neměníte kromě náplní žádné další součásti tiskárny, jako například obvykle velmi drahý fotoválec u mnoha laserovek.

Tím se Epson přiblížil laserovým tiskárnám a pokusil se oslovit i jejich letité uživatele a k tomu navíc přibývají další výhody, které jsou pro inkoust typické. Hlavní z nich je vysoká kvalita tisku, především při tisku obrázků a fotografií.

Připojení tiskárny je velmi snadné, buď pomocí klasického USB portu, nebo prostřednictvím LAN portu, pokud bude zařízení využívat více uživatelů.

Epson WorkForce WP-4015DN