Google Nexus 7 16GB

Google Nexus 7 16GB

Pokud jste příznivcem mobilní platformy Android 4.1 pak vězte, že právě zařízení s označením Google Nexus 7 je první, které ji dostalo do své výbavy. Dalším prvenstvím, kterým se může pochlubit je fakt, že se jedná o první sedmipalcový čtyřjádrový tablet, který byl představen. Výkon je tedy dostatečný a tablet Vám nabídne i něco navíc.

Tablet vyrábí, ve světě elektroniky dobře známá, společnost Asus (pro Google), která má v této oblasti velmi bohaté zkušenosti a využívá také své znalosti z výroby notebooků a jiných elektronických produktů. Srdcem tohoto tabletu je čtyřjádrový procesor s označením NVIDIA Tegra 3, který má nastarosti dostatečný výkon pro všechny dostupné i budoucí mobilní aplikace.
Nexus má operační paměť 1 GB, což je ve spojení se čtyřjádrovým procesorem dostatečná kapacita. Vnitřní paměť tabletu je celých 16 gigabajtů. Spojení se světem zajišťuje WiFi rozhranní, 3G není v tomoto případě k dispozici. Displej má rozlišení 1280 × 800 bodů a samozřejmostí je moderní multidotykové ovládání. Velikou výhodou tabletu je dlouhá výdrž baterie, která je i přes miniaturní rozměry tabletu až 9.5 hodiny.