HP Deskjet Ink Advantage 2515

Test HP Deskjet Ink Advantage 2515

V nové generaci multifunkčních zařízení vyráběných firmou Hewlett Packard, která je označována jako „Ink Advantage“ ,je nejlevnějším modelem tiskárna HP Deskjet Ink Advantage 2515. Už cena kopírky nám napoví, že je navržená pouze pro nenáročné domácí použití a pro malé měsíční zatížení. Přesto si jistě najde své místo na trhu a pro občasný tisk a kopírování úplně postačí.

Tiskárna používá černou a tříbarevnou inkoustovou kazetu, která je u multifunkcí v této cenové hladině naprosto běžná (samostatné barevné inkousty se objevují až v dražších modelech). Z funkcí nabízí kromě tisku, černobílého i barevného kopírování a skenování, také bezokrajový tisk na různé formáty papíru a poměrně malý podavač (60 listů).

Instalace zařízení je velice snadná, stačí pouze odstranit přepravní vycpávky a do tiskárny vložit startovací inkoustové cartridge. Do počítače nainstalujeme přiložený software a podle pokynů na obrazovce ve správnou chvíli připojíme USB kabel k tiskárně. Obslužný software je velmi přehledný a tisk i skenování tak bude opravdu hračkou.

Parametry HP Deskjet Ink Advantage 2515

  • rychlost černobílého tisku je až 8 stran za minutu
  • rychlost barevného tisku je až 5 stran za minutu
  • maximální rozlišení tisku je 1200×1200 dpi
  • měsíční zátěž tiskárny je maximálně 1000 stran A4