HP LaserJet Pro 100 M175a

Test HP LaserJet Pro 100 M175a

V kategorii menších barevných laserových multifunkčních zařízení nabízí firma Hewlett Packard svůj přístroj s označením HP LaserJet Pro 100 M175a. Přestože se jedná o kopírku prestižní značky, tak se podařilo cenu zařízení stlačit na velmi přijatelnou úroveň a ke koupi tak možná přistoupí nejenom firemní uživatelé, ale také náročnější domácnosti.

Fakt, že tiskárna je navržená pro firemní, nebo chcete-li kancelářské, použití je znát na hodnotě maximálního možného měsíčního zatížení přístroje, které je až 20.000 stran A4. Z této hodnoty je patrné, že tiskárna zvládne obsloužit i kolektiv 5-10 lidí, i když při absenci LAN rozhranní i Wi-Fi to půjde jen komplikovaně.  Navíc má zařízení podavač pouze pro 150 listů A4. Tiskárna nepatří k těm nejrychlejším, ale i tak jsou hodnoty dostačující.

Tiskárna tiskne, kopíruje i skenuje výborně, ale co jiného bychom mohli očekávat od zařízení HP. Zprovoznění zařízení a instalace software vám zabere pouze pár minut a pokud již máte se zařízeními Hewlett Packard nějaké zkušenosti, pravděpodobně nebudete ani potřebovat návod k použití. Vše je totiž velmi intuitivní a jednoduché.

 

Parametry HP LaserJet Pro 100 M175a

  • maximální rozlišení tisku až 600×600 dpi
  • rychlost černobílého tisku až 16 stran za minutu
  • rychlost barevného tisku až 4 strany za minutu
  • podavač papíru pro 150 listů A4
  • paměť 128 MB