LED pásky

Velmi zajímavým trendem v oblasti osvětlení v interiéru i exteriéru jsou LED pásky. Nabídka samotných pásků a také jejich příslušenství se v posledních měsících natolik rozrostla, že jejich využití je takřka neomezené. V nabídkách jednotlivých dodavatelů se objevují pásky bílé (teplá bílá, studená bílá, neutrální bílá) a také barevné (modrý pásek, červený pásek, zelený pásek, žlutý pásek, RGB pásek, fialová a další).

Další důležitou vlastností je odolnost proti vlhkosti, některé pásky jsou dokonce voděodolné. S tím také úzce souvisí volba napájecího zdroje, kde je možné také vybírat nejenom podle výkonu, ale také podle stupně ochrany zdroje. Některé z nich jsou přímo přizpůsobené pro montáž do venkovní krabice.

Díky bohatému příslušenství ve formě spojek, profilů a difuzorů lze libovolně oživit jakoukoliv část vašeho interiéru i exteriéru a obzvlášť nábytek může získat zcela nový rozměr. Montáž je navíc velice snadná a nemáte na ní co zkazit. Nejdůležitější tak bude vymyslet, kde pásky použít a jaká bude jejich barva. Pásky lze zkracovat i spojovat, postupuje podle návodu. Pozor, zkracovat je potřeba po celých modulech, ne libovolně.

LED pásky