Nejprodávanější tablety do 3000 korun

Nejprodávanější levné tablety

Na našem trhu s obrovským rozmachem tabletů objevilo mnoho levných zařízení, které více či méně povedeně doplňují nabídku produktů od firem Apple a Samsung. Vzhledem k nižším cenám nemůžete od těchto přístrojů očekávat stejné kvality, ale na druhou stranu né každý je ochoten za podobnou „hračku“ utratit více než 10.000 korun. V tomto článku se zaměřuji na nejlevnější kategorii, tedy tablety v ceně do 3000 korun a to konkrétně na ty nejvíce prodávané. Údaje o prodejnosti jsem čerpal z několika nákupních rádců a porovnávačů z prostředí českého internetu. U tabletů této cenové hladiny naprosto jednoznačně vládne platforma Android.

Srpen 2014

1) Lenovo IdeaTab A7

Na konci prázdnin 2014 je jednoznačně nejprodávanějším tabletem v této cenové relaci IdeaTab A7 od Lenova. Sympatický sedmipalcový přístroj, jehož srdcem je čtyřjádrový procesor taktovaný na frekvenci 1.3 GHz je vybaven oblíbeným systémem Android 4.2 má k dispozici operační paměť 1 GB. Pro Vaše data je potom připraveno úložiště s kapacitou 8 GB.

2) Asus MemoPad HD 7

I další v pořadí prodejů je sedmipalcový přístroj, což ukazuje na oblibu menších zařízení. Asus MemoPad HD7 se do cenové kategorie „do 3000“ vešel jen v některých obchodech, mnohde se  ještě prodává i za více než 4000 kč. Opět se jedná o tablet vybavený systémem Android 4.2 a taktéž se čtyřjádrovým procesorem. Oproti prvnímu přístroji se však může pochlubit úložištěm s kapacitou 16 GB.

3) Acer Iconia Tab B1

Opět Android 4.2, který v této cenové hladině jasně kraluje a také znovu sedmipalcový tablet. Tento přístroj je ale o něco levnější než výše umístěné tablety. Jeho procesor je totiž pouze dvoujádrový, ale na druhou stranu nabízí pro vaše data až 16 GB paměti.

4) NextBook Premium 7 HD

Sedmipalcový tablet od méně prestižního výrobce, tentokráte pracující na platformě Android 4.1. Velikost operační paměti je 1GB a datové úložiště pojme až 8 GB dat.

5) GoClever Tab TERRA 70

Také pátý nejprodávanější přístroj v cenové hladině do 3000 korun je sedmipalcový, což ukazuje velký rozdíl proti níže uvedeným přístrojům, kralujícím v minulém roce. Desetipalcové tablety už zkrátka nefrčí.

Srpen 2013

1) Acer Iconia Tab B1 NT.L15EE.003

Nejlépe prodávaným zařízením v této cenové kategorii je sedmipalcový tablet, který vyrábí společnost Acer. Tento přístroj pracuje s oblíbeným systémem Android 4.1, a s operační pamětí 512 MB. Vnitřní paměť přístroje je 8 GB a rozlišení displeje 1024 x 600. Podle výrobce je výdrž baterie až 9 hodin a uvnitř pracuje dvoujádrový procesor na frekvenci 1200 Mhz. Je ideální zařízení pro začátečníky, méně náročné uživatele, nebo třeba pro děti.

2) GoClever Tab R104

Dalším velmi hojně prodávaný tabletem v českých eshopech je tentokrát desetipalcový přístroj, který vyrábí firma GoClever pod číselným označením R104. Opět pracuje se systémem Android 4.1 a jeho operační paměť je 1 GB, vnitřní paměť pak 8 GB. Samozřejmostí je připojení pomocí WiFi a podpora microSD karet až do 32 GB.

3) Prestigio MultiPad PMP5588C

Osmipalcový tablet od firmy Prestigio také zastupuje přístroje pracující s Androidem 4.1 a jeho displej má rozlišení 1280 x 768 pixelů. Kromě připojení pomocí WiFi a operační pamětí 1GB nabízí také microUSB konektor a samozřejmě také slot pro paměťové karty microSD.

4) Aligator T700

Dalším „bestsellerem“ na našem internetovém trhu je tablet od méně známé firmy Aligator s označením T700. Ten láká uživatele především svojí velmi nízkou cenou. Jedná se o sedmipalcový tablet s pamětí 512 MB a vnitřní pamětí 4 GB. Tu lze samozřejmě rozšířit pomocí karet. Jako volitelné příslušenství se dá zakoupit pouzdro s integrovanou klávesnicí.

5) GoClever Tab R76

Do první pětky nejprodávanějších levných tabletů se vešel ještě jeden přístroj od firmy DoClever. Tentokrát se jedná o sedmipalcový tenký a lehký tablet, který pracuje se systémem Android 4.1.1.