Nejprodávanější tablety s Windows 8

Nejprodávanější tablety s Windows 8 (8.1)

Pro fanoušky operačních systémů windows není tablet se systémem Android, nebo iOS žádný velkým lákadlem a tak i pro ně je připravená dostatečná nabídka mobilních zařízení s jejich oblíbený systémem. Faktem je, že zařízení s tímto softwarem patří k těm dražším v nabídce a není to nic pro chudé studentíky.

Nejlépe prodávané tablety v českých eshopech podle údajů z různých nákupních rádců a srovnávačů na českém internetu jsou tyto:

Stav srpen 2014

1) Asus T100TA

 • nejprodávanějším tabletem vybaveným systémem windows 8.1 je hybridní přístroj Asus T100TA. Kromě tabletu ho lze použít i jako malý desetipalcový notebook. Diky čtyřjádrovému procesoru Intel Atom a 2 GB operační paměti poskytne dostatek výkonu i pro náročnější aplikace. Díky výdrži baterie až 10 hodin se tak stává i pomocníkem ve firmách a na obchodních cestách.

2) Lenovo MIIX 59

 • také na druhém místě nalezneme hybridní přístroj, který lze jednoduše proměnit v malý notebook. Je také desetipalcový a stejně jako první přístroj spoléhá na čtyřjádrový Atom a 2 GB RAM. Na baterie dokáže pracovat až 8 hodin.

3) Asus M80TA

 • tentokrát osmipalcový tablet, který spoléhá na Windows 8.1 . Procesor je také čtyřjádrový a operační paměť opět 2 GB.

4)Prestigio MultiPad Visconte

 • další v pořadí je desetipalcový přístroj od Prestigia, který patří oproti ostatním do nižší cenové hladiny. Pohání ho nový typ procesoru s označením Intel Celeron DualCore-64 bit, podstatně výkonnější než Atom.

 

Stav srpen 2013

1) Acer Iconia Tab W3 NT.L1JEC.001

 •  na první příčce se pochopitelně umístil jeden z levnějších přístrojů, a to konkrétně osmipalcový tablet (podle výrobce je uhlopříčka 8.1 palců) od Aceru. V jeho útrobách se nachází procesor Intel Atom Z2760 (1,5GHz) a operační paměť 2 GB. Samozřejmostí je WiFi a slot na paměťovou kartu (microSD). Schází mu 3G modem a také GPS.

2) Asus VivoTab ME400C-1A019W

 • na druhé příčce v prodaných kusech se umístil tablet od Asusu. Ten je desetipalcový a pohání ho procesor Intel® Atom™ Processor Z2760 (1MB Cache, 1.80 GHz). Jeho operační paměť je také 2GB a úložiště 64 GB. Stejně jako předchozí přistroj nemá 3G modem, ale jeho součástí je GPS přijímač.

3) Acer Iconia Tab W510 NT.L0KEC.001

 • na třetí příčce je opět Acer, tentokrát desetipalcový a ukazuje tak svou oblíbenost u našich zákazníků. U tohoto modelu můžete počítat s výkonem procesoru Intel Atom Z2760 s frekvencí 1,8 GHz. Operační paměť má opět kapacitu 2 GB a vnitřní úložiště 64 GB. Ani u tohoto modelu nenaleznete 3G modem a GPS přijímač. 

4) Samsung XE500T1C-A02CZ

 • na čtvrté příčce se ukazuje o dost dražší zařízení od prestižního výrobce. Uvnitř tabletu pracuje procesor INTEL Atom Z2760 (1.5 GHz). Uhlopříčka displeje je 11.6 palce. Operační paměť je opět 2 GB a vnitřní úložiště pojme 64 GB dat. Samozřejmostí je připojení pomocí Wi-Fi, integrovaný 3G modem a GPS přijímač. Předností je také výdrž baterie až 14.5 hodiny. 

 

5) Lenovo ThinkPad Tablet 2 N3S2PMC

 • mezi nejprodávanější modely se dostává také Lenovo se svým modelem 
  ThinkPad Tablet 2. Tento model je desetipalcový a má také operační paměť 2 GB. Velikost datového úložiště je v tomto případě 32 GB. Připojení je možné pomocí WiFi, 3G modem nemá, ale má alespoň GPS přijímač.