Samsung ML-2165

Test tiskárny Samsung ML-2165

Společnost Samsung se v oblasti tiskáren soustředí pouze na laserovou technologii a její tiskárny jsou v České republice poměrně oblíbené. Určitě nejprodávanější zařízení této značky jsou kompaktní zařízení pro menší pracovní vytížení (pro domácnosti a menší firmy). Pokud Vám bude stačit černobílý laserový tisk a nepotřebujete připojení do sítě prostřednictvím portu LAN ani funkce kopírování či skenování, stojí za úvahu tiskárna Samsung ML-2165.

Tiskárna patří k těm nejlevnějším, které můžete v tuto chvíli ve svém segmentu zakoupit a je proto jasné, že od ní nemůžete očekávat pokročilé funkce, ale spíš základní výbavu. Hodí se hlavně na tisk běžných dokumentů, nebo třeba faktur a výdejek. Pro tento účel bohatě vystačí podavač papírů na 150 listů A4 a také možnost oboustraného tisku s manuálním podáváním papíru. Tato funkce sice vyžaduje vaší asistenci, ale pracuje velmi dobře.

Instalace tiskárny je velmi jednoduchá, stačí pouze vložit startovací toner, který je součástí balení a podle instrukcí při instalaci přiloženého softwaru ve správnou chvíli připojit USB kabel (ten si musíte zakoupit zvlášť).

Parametry Samsung ML-2165

  • rychlost černobílého tisku až 20 stran za minutu
  • maximální rozlišení tisku až 1200×1200 dpi
  • největší možné měsíční zatížení 10.000 stran

Samsung ML-2165