Canon i-SENSYS LBP-7100Cn

Test Canon i-SENSYS LBP-7100Cn

Barevná laserová tiskárna za rozumnou cenu, která je navržená pro náročné domácnosti, nebo méně náročné firmy a kanceláře, to je ve zkratce charakteristika tohoto zařízení, které vyrábí a úspěšně prodává firma Canon. Tiskárna tiskne ve formátu A4 a podavač na papíry je    uvnitř spodní části tiskárny. Tiskárna je vyrobená v příjemném dvoubarevném designu, ve spodní části je světlá a nahoře tmavá.

Vlastnosti Canon i-sensys LBP-7100Cn

Zařízení pracuje v maximálním rozlišení 1200×1200 dpi a jako většina laserových tiskáren v této kategorii nezvládá bezokrajový tisk. Vzhledem k tomu, že laserové tiskárny nejsou určené pro tisk kvalitních fotografií, není to překážkou.

Podle výrobce je maximální možné měsíční zatížení až 30.000 stránek, což odpovídá i použití v pracovník kolektivu (kanceláři) až 10 uživatelů, kteří se mohou s tiskárnou spojit pomocí LAN portu.

Rychlost tisku je podle výrobce 14 stránek za minutu, což při použití v domácnosti nebo běžné kanceláři bez problémů vystačí, i když tento parametr nepatří ve své kategorii k nijak oslnivým.

K největším přednostem tiskárny rozhodně patří nízká spotřeba elektrické energie a kompaktní rozměry, asi největší slabinu vidím v tom, že zásobník papíre je navržený pouze pro 150 listů A4, což je při použití v kanceláři žalostně málo.

Canon i-SENSYS LBP-7100Cn