CL-513 kompatibilní náplň od Vinity

Kompatibilní CL-513

Mám doma už pár let inkoustovou multifunkci od Canonu s označením MP250 a i když na ní moc netisknu tak musím říct že jsem s ní spokojen. Od samého začátku naší spolupráce  jsem do ní kupoval pouze originální cartridge a popravdě řečeno tak dlouho ani nebyla jiná možnost. Sehnat ještě před třemi lety kompatibilní náplně do této tiskárny nebylo téměř možné. Jenže tiskárna už má pár let za sebou a alternativ je dostatek, tak jsem se rozhodnul vyzkoušet taky něco levnějšího (né že by originál cartridge stály majlant, ale k nejlevnějším taky nepatří). Nejdříve mě dost překvapilo, že kompatibilní výrobky stojí v podstatě stejně, jako originál, ale po podrobnějším prohlédnutí jsem zjistil, že obsahují obvykle přibližně dvojnásobné množství inkoustu.

Nakonec jsem začal u barevné cartridge CL513 a zvolil jsem alternativní náplně od  značky Vinity (zdroj fotografie: www.tonery-inkousty.eu).

Kompatibilní CL-513
Kompatibilní CL-513

Instalace cartridge je úplně stejná jako u originálních náplní, jen je navíc potřeba odstranit spodní plastový kryt z cartridge. Tiskárna nechtělá náplň akceptovat a bylo potřeba několikrát přidržet tlačítko na fotografii :

mp_250

Na tiskárně sice nadále svítí že náplň je prázdná a stejně tak ukazuje i obslužný software, nicméně tisk probíhá bez problémů a výtisky jsou podobné kvality, jako u originálu.

kompatibilni_cl-513