Kompatibilní náplně pro HP LaserJet M1213

Náplně pro HP LaserJet M1213

Mám v kanceláři už nějakou dobu poměrně spolehlivou laserovou multifunkci od Hewlett Packardu s označením LaserJet M1213. Tiskárna sice stále poměrně dobře slouží, ale začala mi u ní dost vadit poměrně vysoká cena za jeden výtisk. Dokud byla v záruce, používal jsem jenom a pouze originální tonery. Po nějaké době jsem na trhu objevil také tonery s větší kapacitou, které HP označuje tradičně písmenem D.

Záruka na kopírku už je ale dávno pryč, a protože mám stejně nový přístroj (tentokrát jsem poprvé v životě sáhnul po Canonu) tak jsem rozhodnul, že zkusím svoji starou tiskárnu nakrmit kompatibilním tonerem. Výběr byl jednoduchý, nejlevnější nabídku přecházím vždycky bez pozastavení a zvolil jsem „zlatou“ střední cestu, náplň od firmy Armor. Toner stál oproti originálnímu výrobku přesně polovinu a podle údajů výrobce měl vytisknout  o 200 stran více.

Po dvou měsících použivání mi toner došel a podle mojich záznamů vydržel o 100 stránek méně než originál. Údaje kompatibilního výrobce tedy nebyly úplně přesné, ale přesto se nákup vzhledem k poloviční pořizovací ceně vyplatil. Objednal jsem tedy další náhražku, tentokrát jsem se rozhodnul vyzkoušet alternativu od firmy Xerox.

HP LaserJet M1213