LCD televize

LCD televize už dávno v našich domácnostech nahradila klasické televizní přijímače a přichází doba, kdy mnoho zákazníků začíná vyměňovat své první LCD televizory novými modely. První televizory s obrazovkou z „tekutých“ krystalů zdaleka nedosahovaly parametrů dnešních moderních přístrojů a přestože „tenkrát“  stály daleko více peněz než dnešní moderní zařízení, na dnešní dobu už prostě nestačí. Kromě toho, že se dnes prodávají podstatně větší přístroje, než před deseti lety, zákazníky lákají hlavně „smart“ funkce, kvalitnější obraz a zvuk a také moderní design.

V této oblasti sice už nějakou dobu hrají prim LED televizory, ale LCD má stále své příznivce.

Nejprodávanější LCD televizory

Výčet  momentálně nejprodávanějších LCD televizorů jsem rozdělil do dvou cenových kategorií, protože jenom těžko se dají porovnávat cenově velmi odlišné přístroje. Tam už přece jenom záleží také na tom, jaké jsou vaše priority a je pravdou, že i za menší peníz se dají koupit velmi slušné kousky.

Levné LCD televize

Kategorii „levné LCD televizory“ jsem ohraničil částkou 15.000 korun a uhlopříčkou 80 centimetrů a více. Statistika nejprodávanějších modelů LCD televizí je čerpána z dat internetových obchodů a také nákupního rádce Heureka.cz

LCD televize nad 15.000

V této kategorii jsou naopak přístroje nad 15.000 korun s minimální uhlopříčkou také více než 80 centimetrů.