Led žárovky ?

V dnešní době je tak nějak moderní uspořit na čemkoliv a bůhví proč hlavně na elektrické energii. Je to asi proto že ceny energií za posledních dvacet let vyrostly do nečekaných výšin a nikdo nemá chuť platit vysoké faktury. Klasické žárovky s vyšším výkonem se již v celé evropské unii nesmí nějaký ten pátek prodávat a tak se nabízí jasná otázka, čím je nahradit. Někteří skeptici si nakoupili dostatečné zásoby 75 wattových a 100 wattových žárovek, ale to není řešení pro většinu z nás.

Původně se zdálo, že řešením budou úsporné zářivky, ale nakonec se zdá že prim budou hrát žárovky plné moderních LED čipů. Ty se vyrábí v mnoha provedeních a pro nakupujícího není dvakrát jednoduché se v nich zorientovat. Záleží hlavně na tom, do jakého typu svítidla budete žárovku potřebovat a také jaký závit a teplotu světla by měla mít.

Led žárovky E27

Žárovky do klasického velkého závitu, který byl u nás dlouhé roky standardem. Vyrábí v provedení studené i teplé barvy světla a v různých variantách světelného toku. Oblíbené jsou hlavně žárovky typu corn (kukuřice), které ale nejsou vhodné do všech typů svítidel, hlavně díky svému poněkud monstróznímu vzhledu.

Led žárovky E14

Také klasický závit, tentokrát o něco málo menší. Také v této kategorii můžete vybírat ze studených i teplých variant žárovek. V této kategorii se nejvíce prodávají žárovky typu „svíčka“, zřejmě proto že mnoho svítidel s tímto závitem je odkrytých a žárovka je vidět přímo.

Led žárovky GU10

GU10 je u nás také velmi rozšířeným závitem a v moderních svítidlech se již pomalu stává standardem. Tyto žárovky jsou nejprodávanější v celém sortimentu vůbec.