Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520

Oblíbený telefon se skutečně velmi povedeným designem, který spoléhá na systém Windows Phone 8. Pokud nechcete do mobilního telefonu investovat přehnaně vysoké částky a platit tak za funkce a výkon, který stejně nevyužijete, tak právě Lumia 520 rozhodně stojí za úvahu. Zkušenosti uživatelů, kteří si již tento smartphone pořídili jasně hovoří pro. Když si k tomu připočtete kvalitní navigaci a aktuální mapy zcela zdarma, možná si po letech pořídite opět Nokii.

Není potřeba bát se systému Windows, i když je pro něj méně bezplatných aplikací než pro Android, protože v každém oboru se nějaká vhodná a povedená aplikace najde. K čemu je Vám 50.000 her, když stejně nemáte čas vyzkoušet ani 2 denně. Podceňovaný Finský výrobce tak nenápadně vytvořil sympatický přístroj, který začíná vracet značce zašlou slávu.

Přístroj je k dispozici ve velmi líbivých barevných variantách a tím si získal značné sympatie i u mladších generací. Základem Lumie 520 je dvoujádrový procesor pracující na frekvenci 1 GHz, který má k dispozici operační paměť 512 MB. Pro běh Windows Phone 8 je to naprosto dostatečná kombinace.

Displej Nokia Lumia 520

Pěkný čtyřpalcový displej ukazuje velmi pěkně při rozlišení 800×480 a svojí kvalitou předčí i mnohem dražší přístroje.

Fotoaparát Nokia Lumia 520

Integrovaný fotoaparát má na dnešní dobu standartní rozlišení 5 MPx, jedinou vadou je že nemá blesk.