Samsung i9195 Galaxy S4 mini

Samsung i9195 Galaxy S4 mini

U Samsungu je to již čtvrtá generace tohoto populárního dotykového telefonu s příznakem mini. A při představení každé generace se výrobce má s čím pochlubit a konkurenční přístroje mají co závidět. Na první pohled je vidět, že v ruce nedržíte žádnou napodobeninu, nebo náhražku, ale opravdový originál. Hlavní předností jsou jeho mini rozměry, pokud tedy s sebou nechcete tahat o poznání větší a přitom stejně výkonné telefony.

Telefon je navržený pro mladší generaci uživatelů a hlavně pro „technické“ typy, aby bylo využito všech jeho funkcí a vychytávek. O potřebný výkon se stará procesor pracující na frekvenci 1,7 GHz a ten má k dispozici 1536 MB operační paměti a také úložiště s kapacitou 8 Gb.

Přístroj pracuje na základě oblíbené platformy Android 4.2.2 Jelly Bean a tak je pro něj zajištěno nepřeberné množství placených, ale i volných aplikací, pomocníků a her. Na displeji, který zvládá rozlišení 960×540 pixelů se dá pracovat i s internetem, zvlášť pokud jsou zobrazované stránky k tomuto účelu optimalizovány.

Součástí telefonu je i 8 MPx fotoaparát, který Vám umožní zachytit nejdůležitější okamžiky.