Test Epson WorkForce WF- 2010W

Epson WorkForce WF- 2010W

U jednoho ze svých klientů jsem měl možnost otestovat inkoustovou multifunkční tikárnu vyrobenou firmou Epson a to konkrétně model z řady Epson WorkForce WF-2010w . Podle výrobce je toto zařízení navrženo především pro menší firmy a kanceláře, ale vzhledem k velmi přijatelné ceně se určitě ujme i v náročnějších domácnostech.

Připojení k počítači je velmi snadné a intuitivní, ať už použijete USB rozhranní, nebo síťové připojení pomocí LAN portu, případně pomocí bezdrátového Wi-Fi. K připojení do sítě a to jak drátové tak bezdrátové je nejlepší použít přiložený software od Epsonu, který pochopí úplně každý uživatel. Předpokládané maximální měsíční zatížení je 3000 stran A4, což odpovídá potřebám menší firmy, nebo domácí kanceláře. Velikou výhodou tiskárny je velmi rychlý tisk, který patří s hodnotou 34 černobílých stran za minutu k těm nejvyšším v daném segmentu. Navíc můžete využít funkce oboustranného tisku, i když pouze s ručním podáváním papíru.

Inkoustové náplně jsou k dispozici v malém i velkém provedení, což vám umožní snížit náklady na tisk a navíc prodloužit interval výměny kazet. Samozřejmostí je i to, že barevné cartridge jsou oddělené a to klasicky na barvy cyan, magenta a yellow, takž budete měnit pouze barvu, která vám skutečně došla.