Canon i-SENSYS LBP6020

Test tiskárny Canon i-SENSYS LBP6020

V kategorii levných monochromatických laserových tiskáren zastupuje firmu Canon její model i-Sensys LBP6020. Zařízení spadající do této kategorie se využívají převážně v domácnostech, nebo málo náročných firmách a kancelářích. Vzhledem k nízké ceně tiskárny nelze očekávat žádné pokročilejší funkce.

lbp6020
lbp6020

Už na první pohled musí každého zákazníka upoutat svým vzhledem. V porovnání s konkurečními tiskárnami ve svojí kategorii je rozhodně tou nejpohlednější. Je vyrobená v příjemném černém provedení a ostudu vám neudělá ani v obývacím pokoji.

V ostatních parametrech je tiskárna na stejné úrovni jako konkurenčí modely. Běžný tisk je možný rychlostí až 18 stran za minutu (pochopitelně závisí na typu dokumentu). Tato rychlost je pro domácí použití naprosto vyhovující. Maximální možné zatížení je podle firmy Canon 5000 stran měsíčně. Tento parametr by měl vyhovovat i v běžné kanceláři, nebo třeba skladu kde se tiskne několik desítek výdejek denně. Připojení zařízení k počítači je opravdu velmi jednoduché. Stačí pouze nahrát přiložený obslužný software a podle pokynu na obrazovce připojit v požadovanou chvíli USB kabel do počítače. Tiskárnu se mi podařilo velmi snadno zprovoznit i ve spolupráci s operačním systémem Linux a to konkrétně v prostředí Ubuntu 12.01 . V balení je pouze startovací toner, který má asi poloviční kapacitu, než je běžné, a proto doporučuji ihned s tiskárnou zakoupit novou náplň. Velikou výhodou této tiskárny je velmi nízká hladina hluku při provozu, takže vás tiskárna nebude vyrušovat.