HP LaserJet M1132

Test HP LaserJet M1132

Ceny menších laserových multifunkčních tiskáren, nebo chcete-li kopírek, klesly za poslední dva roky pod hranici o které se nám nedávno ani nesnilo. Pokud se spokojíte s černobílým tiskem, dá se laserové zařízení koupit za podobnou cenu, jako barevné inkoustové zařízení. Obě taková zařízení vám mohou nabídnout podobné funkce a výtisky z laserového zařízení vás v nákladech vyjdou levněji. Jednu z nejprodávanějších laserových multifunkcí jsem měl možnost vyzkoušet. Musím říct, že jsem s ní do této chvíle vytisknul celkem 4000 stran a rozhodně si na ni v žádném směru nemůžu stěžovat. Měl jsem před tím k dispozici podstatně větší model od jiného výrobce a je pravdou, že tato tiskárna polovišních rozměrů ho bez problémů nahradila.

Jedná se model společnosti Hewlett Packard a to konkrétně o tiskárnu s označením HP LJ M1132.

Výhody tiskárny HP LJ M1132

  • pěkný design – kopírka se vyrábí v pěkném černém provedení a díky svému povednému hranatému tvaru zapadne kamkoliv, jak do kanceláře, tak i do obývacího pokoje
  • rychlý první výtisk – první výtisk vám tiskárna podle výrobce vytiskne už za 8,5 sekundy po zapnutí. Mě osobně se nikdy nepodařilo vytisknout první stránku dříve jak za 10 vteřin, ale i to je velmi solidní čas.
  • rychlost tisku – podle výrobce umí kopírka tisknout až 18 stran za minutu a tento parametr opravdu sedí. Zkoušel jsem to u poměrně hodně pokrytého dokumentu a tiskárna opravdu umí v této rychlosti pracovat.
  • oboustranný tisk – zařízení umožňuje oboustranný tisk. I když je zapotřebí ručního podání papíru, je to u zařízení této cenové relace příjemné a umožní to úsporu materiálu.
  • zvětšování / zmenšování – kopírka umožňuje zvětšovat i zmenšovat dokumenty i bez spolupráce s počítačem, samozřejmě pouze v rámci rozměrů podporovaných tiskových médií
  • software – přiložený obslužný software a ovladače zaslouží velikou pochvalu. Instalace je jednoduchá a ovládání tisku i skeneru je opravdu velmi intuitivní a každý uživatel se s ním velmi rychle naučí.
  • používá tonery HP CE285a

 

 

Menší nevýhody tiskárny HP LJ M1132

 

  • vstupní podavač papíru – kapacita vstupního podavače papíru je 150 listů A4 a z mojeho pohledu by si kopírka zasloužila přece jen o něco více. Sice by to bylo na úkor kompaktních rozměrú přístroje, ale kdo má pořád ten papír doplňovat.