Samsung SCX-3405W

Test Samsung SCX-3405W

Společnost Samsung se v oblasti tisku zaměřuje pouze na laserovou technologii a proto i jeho multifunkční zařízení, nebo chcete-li malé kopírky jsou výhradně laserové. V případě tiskárny s označením SXC-3405w se jedná o černobílé zařízení v nejnižší cenové kategorii, navíc poměrně kompaktních rozměrů. Vzhledem k nižší ceně se dá předpokládat, že se tato tiskárna objeví v domácnostech a nebo méně náročných kancelářích.  A protože výrobce uvádí maximální možné měsíční zatížení až 20.000 stran, tak by kopírka zvládla i firemní provoz. Ve firmě ale pravděpodobně bude bojovat s omezenou kapacitou podavače papíru, který zvládne pouze 150 listů A4 a to je dost málo.

Kvalita tisku nedělá tiskárnám od Samsungu problém a ostatní parametry jsou naprosto srovnatelné s konkurencí. Jako bonus oproti srovnatelným zařízením umožňuje bezdrátové spojení pomocí Wi-Fi rozhranní.  Další důležitou vlastností je podpora oboustranného tisku, i když s manuálním podáváním papíru.

Instalace a připojení k počítači je velmi jednoduchou záležitostí, stačí pouze nahrát přiložený obslužný program a podle pokynů ve správnou chvíli připojit USB kabel.

Parametry Samsung SCX-3405W

  • maximální rozlišení tisku1200x1200 dpi
  • rychlost černobílého tisku až 20 stran za minutu
  • připojení k počítači pomocí USB i Wi-Fi
  • používá tonery MLT-d101s

Samsung SCX-3405W