BROTHER HL-2130

Test BROTHER HL-2130

Jednou z nejlevnějších a nejmenších laserových tiskáren na trhu je zařízení vyrobené firmou Brother s označením HL-2130. Za nízkou cenu nemůžete očekávat zázraky, ale i přesto parametry tiskárny nevypadají úplně zle.  Hlavním cílem této tiskárny jsou bezesporu domácnosti, nebo velmi nenáročné firmy či kanceláře. Výhodou jsou velmi kompaktní rozměry a nízká cena, nevýhodou je chudá výbava a poměrně zastaralý vzhled, takže pokud chcete tiskárnu postavit k počítači v obývacím pokoji, tak tam rozhodně žádnou parádu neudělá.

Rozměry tiskárny jsou: šířka 368 milimetrů, výška pouhých 183 milimetrů a hloubka 360 milimetrů a to vše při váze 6,4 kilogramů (s prázdným zásobníkem papíru).  Připojení k počítači je možné pouze prostřednictvím USB portu, možnost síťového připojení není u tohoto modelu k dispozici. Zařízení umí tisknout rychlostí až 20 stránek za minutu a první výtisk vám vyjede už po 10 vteřinách. Pro domácí použití jsou to parametry naprosto vyhovující.

Podavač papírů pobere až 250 listů A4 a na výstupu tiskárny může ležet až 100 vytištěných stránek. Instalace tiskárny je velmi jednoduchá a přiložený software pochopí každý běžný běžný uživatel.

Tato tiskárna používá tonery Brother TN-2010

BROTHER HL-2130