Canon i-SENSYS MF3010

Test Canon i-SENSYS MF3010

Canon MF3010 je černobílá laserová multifunkce, vyrobená pro potřeby menší kanceláře bez potřeby barevného tisku. Zařízení je nenáročné na provoz a na prostor a pracuje velmi spolehlivě. Na rozdíl od podobných zařízení jiných firem je vyrobené v černé barvě, která pomalu ale jistě vytlačuje „světlé“ tiskárny.

Kopírka pracuje v maximálním rozlišení 600×1200 dpi a výrobce uvádí maximální možnou měsíční zátěž 8000 stránek A4. To by měl v domácnosti, nebo v menší kanceláři bohatě stačit. Rychlost tisku je podle manuálu až 18 stránek za minutu, mě se podařilo dosáhnou i 20 stránek za minutu, ale to jsem tisknul poměrně málo pokryté stránky (klasické faktury).  Při kopírování se mi naopak této rychlosti nepodařilo dosáhnout ani zdaleka, maximálně 15 stránek.

Kopírka pracuje samozřejmě i bez připojeného počítače. K počítači se připojuje výhradně prostřednictvím USB portu a instalace a obsluha je velmi jednoduchá.

Pokud potřebujete spolehlivou laserovou černobílou kopírku A4 a nepotřebujete zařízení připojovat do sítě, mohu jedině doporučit.

Canon i-SENSYS MF3010