Recenze Canon PIXMA MG6150

V zaměstnání se mi dostala do ruky inkoustová multifunkční tiskárna Canon PIXMA MG6150. Protože jsem předtím využíval černobílou laserovku od Samsungu, nevěděl jsem co od ní mám čekat.

Samotné připojení tiskárny s počítačem proběhlo bez problémů, i když je pravdou že jsem už zažil jednodušší instalace. Canon většinou ke svým tiskárnám dodává mnoho obslužného a doplňkového softwaru, který ale mnoho lidí nepoužívá a zbytečně v počítači překáží.

Co se dá ale na tiskárně pochválit je skutečně velmi bohatá výbava. Na první pohled je jasné, že si nekupujete žádnou supermarketovou akční tiskárnu, která má pouze tlačítko vypnout/zapnout, ale opravdu moderní zařízení, které vám dokáže usnadnit práci a zábavu. Kompletní výbava tiskárny je popsána níže. Jako skutečnou lahůdku má tiskárna k dispozici dotykový ovládací displej, který potěší každého fandu moderních technologií.
Kvalita výtisků je naprosto perfektní a při tisku na jakýkoliv papír jsou text i obrázky dokonalé.

Cartridge do Canon PIXMA MG6150

Tiskárna používá oddělené barevné inkousty, které canon označuje řadou CLI-526 a černé náplně PGI-525.

Parametry MG6150

Rychlost tisku: Podle výrobce tiskárna vytiskne v černobílém módu asi 12,5 stránek za minutu a v barevném režimu asi 9,3 stran. Tento údaj pochopitelně závisí na typu tištěného dokumentu.

Připojení: Tiskárnu lze připojit klasicky proštřednictvím USB portu, ale také prostřednictvím Wi-Fi, přímo s fotoaparátem přes PictBridge, nebo přes vestavěný LAN port.

Míry tiskárny jsou: 470 x 368 x 173 milimetrů a váha bez papírů je 9,2 kilogramu.