Xerox Phaser 3010

Test tiskárny Xerox Phaser 3010

Jednou z nejprodávanějších malých černobílých tiskáren je kompaktní zařízení vyráběné firmou Xerox pod názvem Phaser 3010. Fakt, že tiskárna patří k nejprodávanějším přístrojům ve svém segmentu má samozřejmě spojitost s tím, že je momentálně nejlevnější laserovou tiskárnou na trhu. A právě proto od ní nemůžeme očekávat žádné zázraky. Já osobně jsem si ji kupoval pouze na tisk faktur a dodacích listů, kterých mám pár do měsíce. Pro tento účel by měla tiskárna bez problémů vyhovovat.

Samotná instalace tiskárny je velmi jednoduchá a intuitivní. Stačí pouze vybalit zařízení z krabice a otočit tonerem do polohy lock. Do počítače nebo notebooku stačí vložit přiložený CD disk o ovladači a provést velmi krátkou a jednoduchou instalaci. Není potřeba nic stahovat ani dlouze registrovat. Jakmile se vám na obrazovce objeví pokyn k připojení tiskárny, stačí zapojit USB kabel a je hotovo.

V balení spolu s tiskárnou dostáváte startovací toner a dokonce i propojovací USB kabel, což není zrovna obvyklé. Ten si většinou musíte koupit zvlášť. Pro další provoz si můžete koupit velký nebo malý toner, což vám doporučuji hned při zakoupení tiskárny. Startovací toner totiž moc stran nevytiskne. Malý toner by měl podle výrobce vytisknout asi 1000 stran formátu A4 a velká náplň má kapacitu asi 2300 stran.

Tiskárna tiskne opravdu moc pěkně a docela rychle. Jediné, co vás trochu zdrží je tisk PDF dokumentů, ale to je běžné i u jiných tiskáren. Pokud tedy potřebujete malou černobílou tiskárnu pro tisk faktur, výdejek, dodacích listů a podobně, rozhodně vám Xerox Phaser 3010 můžu s klidným svědomím doporučit.