Canon i-Sensys MF8280Cw

Canon i-Sensys MF8280Cw

Barevná laserová kopírka s velmi bohatou kancelářskou výbavou, to je ve zkratce moderní zařízení, které vyrábí a prodává americká firma Canon pod označením MF8280Cw. Za poměrně přijatelnou cenu získáváte kromě prověřené kvality Canon také skvělého pomocníka, který zastane práci pro všechny členy vaší kanceláře, nebo pracovní skupiny.

Základním požadavkem na takové zařízení je kvalitní tisk. Tady se na MF8280cw můžete opravdu spolehnout. Pracuje v maximálním rozlišení 1200 x 1200 dpi. Rychlost černobílého tisku je podle výrobce až 14 stránek za minutu, stejnou hodnotu dosahuje i tisk barevný (stejné hodnoty zvládá i při kopírovaní dokumentů). První výtisk po odeslání na tiskárnu dostanete přibližně za 18 sekund, což je u podobných tiskáren běžná hodnota a naprosto vyhovuje potřebám ve firmách i kancelářích.

V kanceláři možná použijete i integrovaný fax, který už ale postupně nahrazují jiné formy komunikace. Ovládání faxu je velmi jednoduché a pokud jste již fax na některém starším zařízení Canon, pak věřte, že je to stále stejné 🙂 Fax má paměť až na 512 stránek, osobně nechápu proč.

Možnosti připojení této kopírky k počítači jsou opravdu velmi bohaté. Je naprosto jasné, že je toto zařízení určeno pro sdílení více uživateli. Samozřejmě se lze připojit klasicky prostřednictvím USB portu, ale je také možnost použít klasické síťové rozhranní (LAN port), nebo moderní WiFi (samozřejmostí je možnost šifrovaného spojení).

Skenování je velmi jednoduché a tuto funkci Vám velice usnadní kvalitní přiložený software, který se u Canonu opravdu povedl. Tato tiskárna také nabízí možnost přímého skenování na vložený flash disk.

Samozřejmostí jsou ovladače pro všechny běžné operační systémy, včetně Mac OS X verze 10.5.8 a Linux 3, ale také podpora moderních způsobů tisku z mobilních zařízení:

  • Tisk z mobilních zařízení Google Cloud Print
  • Apple AirPRINT
  • Aplikace Canon Mobile Printing pro zařízení iPAD a iPHONE
  • Aplikace Canon Mobile Printing pro systém Android1
  • používá černý toner CRG-731bk a barevné CRG-731c, CRG-731m a CRG-731y