Jak tiskne Canon pixma MP230 ?

Canon pixma MP230

Do ruky se mi dostala inkoustová multifunkční tiskárna Canon pixma MP230 . Na první pohled je patrné, a to i podle ceny tohoto zařízení, že je určená a výrobcem také navržená hlavně pro použití v domácnostech. V domácnosti se předpokládá měsíční zátěž přibližně okolo 200 stran za měsíc.

Tiskárna je vyrobené v pěkném černém provedení a počítá se s tím, že nebude nikde schovaná, ale že bude v provozu třeba v nějakém obývacím pokoji, kde svým vzhledem rozhodně neudělá ostudu. Zařízení tiskne kvalitní výtisky a i když náklady na výtisk jedné stránky nejsou úplně nejmenší, v předpokládaném menším zatížení tiskárny to není tak hrozné a navíc se dá cena za výtisk snížit použitím větších náplní (Canon PG512 a Canon CL513). Skenování i kopírování fungují jak mají, i když software který zařizuje skenování je poněkud neohrabaný a zvláště majitelé starších počítačů s menší RAM pamětí ho určitě nebudou mít v lásce.

Kromě klasických funkcí, které známe od všech domácích zařízení tohoto typu uživatele potěší například funkce automatického vypnutí, které šetří elektrickou energii tím, že při delším nepoužívání tiskárny ji uvede do jakéhosi režimu spánku, který lze přerušit pouhým zahájením dalšího tisku. Výše zmiňovaný obslužný software navíc usnadní například tisk přímo z webu a podobné vychytávky. Rychlost tisku není nijak převratná, ale proč porovnávat domácí tiskárnu s kancelářským zařízením ? Domácí uživatel má vždycky o trochu více času.